نظارت بر اجرا

نظارت بر عملکرد کوتاه مدت و بلند مدت اجرا و کیفیت مصالح، کیفیت مصالح، جهت ارزیابی عملکرد دیوار میخکوبی صورت می‌­گیرد. نماینده کارفرما، پیمانکار، یا ترکیبی از هر دو بسته به روش قرارداد (روش گام به گام یا روش عملکرد)، می‌­تواند بازرسی ساخت دیوار را بر عهده بگیرد. نظارت بر عملکرد معمولاً توسط نماینده کارفرما انجام می‌­پذیرد. اگر پروسه بازرسی بخوبی هدایت گردد، نقشی حیاتی در کیفیت بالای دیوار ایفاء می­‌کند. نظارت بر عملکرد بایستی در اجرای هر دیوار میخکوبی غیر معمول یا بحرانی در نظر گرفته شود. نمونه‌­ای از دیوارهای غیرمعمول یا بحرانی، دیوارهای بلندتر از 10 متر، دیوارهای ساخته شده برای تعریض جاده زیر پل­‌های موجود، و دیوارهای با سربار خارجی بسیار زیاد می‌­باشند. همچنین، زمانیکه یک دیوار میخکوبی دائمی برای اولین بار در یک شهر ساخته می‌­شود، توصیه شده است که نظارت بر عملکرد حتماً صورت گیرد.

ابزارسنجی نظارت بر عملکرد برای چنین دیوارهایی بایستی شامل، انحراف‌سنج­‌ها، نقاط مساحی در بالای دیوار، لودسل­‌ها، و گیج­‌های کرنشی باشد. انحراف‌سنج­‌ها و نقاط مساحی برای اندازه­‌گیری جابجایی دیوار در طی ساخت و بعد از آن استفاده می­‌شوند.

بازرسی می‌­تواند شامل ارزیابی موارد زیر باشد:

    1. تطبیق اجزا سیستم با دفترچه مشخصات مصالح
    2. تطبیق روش­‌های ساخت با دفترچه مشخصات اجرایی
    3. تطبیق با دفترچه مشخصات عملکرد کوتاه مدت

 

  1. نظارت بلند مدت، اگر از نظر قرارداد لازم باشد.

مشاوره و کنترل طرح

هدف از کنترل و بهینه‌سازی طرح به کارگیری بهترین و سازگارترین روش‌ها با توجه به

شرایط پروژه و رسیدن به اقتصادی‌ترین و ایمن‌ترین طرح ممکن خاصِ هر پروژه می‌باشد. در شرکت پی‌بان همواره تلاش اعضای تیم طراحی بر ارائه‌ی طرح‌هایی است که عملکرد مناسب گودپایدارسازی شده و اقتصاد پروژه را تواما در نظر بگیرد و علاوه بر ایمنی سازه، کاهش هزینه‌های ساخت و پرهیز از هدر رفتن مصالح تضمین گردد.

تمامی طرح‌های ارائه شده منطبق بر آیین‌نامه‌ اداره فدرال راه‌های آمریکا که مبنای طراحی‌های پایدارسازی گودبرداری به روش نیلینگ و انکراژ است، همچنین ضوابط ارائه شده در نشریات سازمان نظام مهندسی ایران بوده و با توجه به شرایط و محدودیت‌های خاص هر پروژه  کاملا اجرایی می‌باشد. طرح‌ها همگی توسط نیروهای متخصص بازبینی شده و در نهایت طرحی قابل دفاع و بهینه ارائه می‌گردد.

شرکت خدمات ژئوتکنیک پی بان

شرکت پی بان با در اختیار داشتن کارشناسان مجرب در رشته‌ عمران و با داشتن دانش روز در زمینه مدیریت زمان و برنامه‌ریزی پروژه آماده ارائه خدمات مشاوره‌ای و اجرائی برای پروژه‌های عمرانی در زمینه پایدارسازی گودها می‌باشد.